[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Joshua – Ruiz, Këtu mund ta shikoni live super meçin e vititAnthony Joshua sonte do të përballet me Andy Ruiz në meçin që do të luhet në Arabinë Saudite.

Ky rimeç pritet të fillojë nga ora 21:30 dhe po cilësohet si më i miri i historisë së boksit profesionit, pasi askush nuk e priste që Ruzi mund t’ia rrëmbente titujt nga dora Joshuas.

Joshua, që humbi të katër titujt e botës (WBA, WBO, IBF dhe IBO) ndaj meksikanit Ruiz Jr në qershor, sonte do te mundohet ti kthej ato tek brezi i tij.

Kujtojmë, se ky meç do të zhvillohet në një stadium të veçantë, i cili në Arabinë Saudite njihet si “Diriyah Arena” dhe është pronë e trashëgimisë kulturore te UNESCO-s.Ndërkaq, në LINKUN më poshtë mund ta shikoni LIVE duelin e shumëpritur, Joshau – Ruiz.

VIDEO

Menu Title