[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Janë rinumëruar afër 90% e votave, kjo është situata e Nismës 

Botapress 22 Nëntor – Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve po vazhdon rinumërimi i i votave të vendvotimeve me vendim të PZAP-it.Deri tani janë rinumëruar votat e mbi 1200 kutive apo 85% të vendvotimeve.Renditja e subjekteve politike nuk ka ndryshuar nga rinumërimi.

Nisma pas anulimit të pakove nga Serbia është mbi prag.Partia e Fatmir Limaj e kishte filluar rinumërimin me rreth 30 vota plus dhe kjo gjendje nuk ka ndryshuar nga rinumërimi i deritanishëm, raporton Periskopi.Procesi i rinumërimit pritet të përfundoj në tërësi të dielen.

Menu Title