.
×

Ja si u kontrolluan futbollistët nga policia serbe pas ndërprerjes së ndeshjes (foto)Policia serbe si duket nuk kishte se ku të kapej, dhe vendosi që të bëjë kontrolloj në detaje futbollistët e kombëtares shqiptare, tek të cilët dyshonin se ishte komanduesi i fluturakes që barti flamurin shqiptar në stadiumin e Partizanit në Beograd.

Këto janë disa nga fotografitë ku shihen lojtarët tanë duke u kontrolluar nga policia serbe, pas ndërprerjes së ndeshjes në mes të Serbisë dhe Shqipërisë, transmetonTelegrafi.

Merret vesh se lojtarët e Kombëtares u frikësuan që serbët mund t’i vendosnin në bagazhet e tyre ndonjë mjet të ngjashëm dhe filluan të fotografonin çdo lëvizje të tyre gjatë kontrolleve.

Deri tek vendimi i ndërprerjes së ndeshjes erdhi pas futjes të tifozëve serbë në fushë, me ç’rast u sulmuan lojtarët e kombëtares sonë.