[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja si mashtron bastorja Euro Lloto nga Drenasi? (Dokument)  Me pare të qytetarëve po mundoheni me manipulu e me ba trika kinse nuk po bajka, kerkojme llogari nga kjo kompani.

Njëri qytetar nga komuna e Drenasit (emri i njohur ne Redaksi) ka fituar në këtë bastore bë Drenas pra në Euroloto shumën prej 441 euro por parat nuk po ja japin.

Po arsyetohen se ndeshja Dortmund – Monaco është shtyer dhe nuk vlen por ajo ndeshje që ka pas për tu luajtur të marten ne ora 20:45 është luajtur të merkuren në ora 18:45 dhe çdo bastore me rregullore e ka deri sa të mbaron xhiroja tiketa e luajtur është valide, kurse këta e shpiken një rregullore që askund nuk ka ekzistu ma heret kinse veq 12 ore njifet me qene, dmth Dortmund Monaco që ka pas me lujt 20:45 që është luajtur në oren 18:45 nuk numrohet dhe numrohet me koeficientin 1 që do thote fitimi veq 40 euro.  Por kjo është thjesht një dallavere pasi që çdo bastore që ekziston deri sa të perfundon xhiroja tiketa është valide .

Presim që EuroLLOTO ta pasqyroj veprimin e bërë sepse qytetari në fjale do llogari.

Në ndërkohë fituesi i kësaj llotarie rastin e ka lajmëruar edhe në Policinë e Drenasit, shkruan Botapress.

H.Elshani

 

Menu Title