.
×

Ja sa para ka fituar Liverpooli dhe City nga PremierligaLiverpool fitoi mbi 152 milionë funte nga Premier League këtë sezon, 1.44 milion më shumë se kampionët  Manchester City – pasi shfaqën ndeshjet edhe në Britani të madhe.Reds, që përfunduan sezonin me një rekord rekord prej 97 pikësh – ishin në Sky Sports ose BT Sport 29 herë, tre më shumë se City, përcjell GazetaBlic.Djelmoshat e Pep Guardiolës fituna 38.4 milionë funte për trofeun, pothuajse 2 milionë funte më shumë se skuadra e Jurgen Klopp.

Huddersfield i totalisht i mposhtur mori 96.6 milionë funte pasi mbaroi i fundin.Shikoni listën e kompletuar të të gjitha skuadrave: