.
×

Ja rezultat e një sondazhi, LDK prin bindshëm, PDK E VV në garë të ngushtë 

Botapress, 25 prill- Paralajmërimi për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë ka shtyrë qendra dhe organizata të ndryshme për organizimin e sondazheve për matjen e opinionit publik për preferencat e tyre politike shkruan Botapress.

Një sondazh i këtyre diteve të cilin e ka realizuar publicisti i njohur në Zvicër ka nxjerr këtë rezultat.

 

Nga ky sondazh del që:

Lidhja Demokratike e Kosovës prinë bindshëm me 38% të votave, pastaj vjen PDK me 18%, VV me 17%, AAK me 7% dhe NISMA me 6-7%.