[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja parashikimi i motit për 5 ditë e ardhshmeInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që fushat me presion të ndryshueshëm do të jenë prezent gjatë pesë ditëve të ardhshme.

 etc-giff (3)

Në Këtë gjendje meteorologjike, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat ditën e mërkurë vende-vende do të sjellin reshje shiu.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë Celsius, ndërkaq maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi, me shpejtësi deri 9m/s.

Menu Title