[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja kush ishin themeluesit e Degës së LDK-së në Skenderaj të Drenicës?Botapress, 18 Janar – Lidhja Demokratike e Kosovës që prej themelimit të saj e shtriu aktivitetin e vet anembanë Kosovës, përfshirë edhe rajonin e Drenicës, shkruan Botapress.
Në një fotografi të postuar në Facebook nga bashkëthemeluesi i LDK-së në Skenderaj, z.Xhafer Murterzaj, shihen anëtarët e Kryesisë së Degës së LDK-së në Skenderaj që ishin edhe themeluesit e kësaj dege.
Fotografi e Kryesisë së parë te degës së LDK-së në Skënderaj,në kujtim të datës 17-Janar 1990 me rastin e formimit.Nga e djathta ulur Avdyl Salihu,Ekrem Kryeziu-Dramaturg,Sejdi Koca,Idriz Rreci,,Fadil Geci,Ferdane Miftari.Në kembë nga e majata Emin Halimi,Vebi Xani,Osman Haliti dhe Xhafer Murtezaj.

Menu Title