.
×

Ja çfarë tha Ronaldo, pasi fitoi Topin e Artë (VIDEO)Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë.Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin.Portugezi pasi pranoi çmimin falënderoi të gjithë ata që e ndihmuan të arrijë një tjetër sukses.

“Jam shumë i lumtur. Isha golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve dhe titujt më ndihmuan. Dua t’i falenderojë të gjithë bashkëlojtarët në Real Madrid dhe Kombëtaren e Portugalisë, të cilët më mundësuan që të jem këtu”, tha Ronaldo.