.
×

Ja 8 përplasjet më të “famshme” parlamentare në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni (VIDEO)Botapress, 18 tetor – Në kuvend duhen burra shteti, por shpesherë ne shqiptarët, ose më mirë partitë që ne votojmë dërgojnë edhe burra sherri, të cilët janë të gatshëm të përplasen fizikisht me njëri-tjetrin. Kjo ka ndodhur vitet e fundit mes deputetëve shqiptarë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni. Portali Albeu ju sjell më poshtë 8 prej rasteve me evidente, ku parlamentarët shqiptarë janë përfshirë në skena dhune.

1. 22 Shtator 2015, Kosovë, gjuajtja me vezë

 1. Tetor 2015, Kosovë – Gazi Lotsjellës

 

 1. 12 Prill 2012, Vetevendosje bllokon Kuvendin

 1. 26 Mars 2010, Braçe dhe Doshi shajnë në Kuvend

  1. 12 Prill 2012, Përplasje në Kuvendin e Shqipërisë

   1. 11 Shkurt 2011, Armando Prenga godet me grusht Edi Palokën

    1. 23 Shkurt 2014, Arben Ndoka godet Gent Strazimirin

     1. 26 Gusht 2014, Rrahje e deputetëve të BDI-së dhe PDSH-së