[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Izraeli regjistron afër 9 mijë raste të reja me Covid-19, në 24 orët e funditIzraeli ka regjistruar 8,919 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.Ky rezultat vie ndërsa dhe thehet rekord ditor i rasteve, thuhet sipas Ministrisë së Shëndetësisë izraelite, njofton Klan Kosova.

”810 pacientë janë në gjendje të rëndë, 206 në ventilator”.Siç shkruan CNN, që nga fillimi i pandemisë në Izrael janë shënuar rreth 248.000 raste me COVID-19.Të shëruar janë regjistruar 177.752, ndërsa betejen me COVID-19 rezultojnë ta kenë humbur 1.571 persona.

Menu Title