[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Itali, koronavirusi ”zbraz” studiot televiziveAlarmi ndaj koronavirusit ka zbrazur edhe studiot televizive italiane. Kësaj nuk i ka shpëtuar edhe emisioni i njohur ”Live – Non è la D’Urso” të Canale 5. Shumë programe televizive kanë njoftuar se do të transmetohen pa audiencë në sallë.

Këto masa kanë ardhur pasi shumë nga studiot e televizionit janë të vendosura në Milano, që bën pjesë në rajonin e Lombardisë, ku është përshkallëzuar numri i të prekurve nga koronavirusi.

“Për herë të parë në 24 vjet të historisë së programit do të prezantojmë pa audiencë në studio”, deklaruan organizatorët e programit shumë popullor ”Le Iene”.

Edhe stilisti me fame botërore, Giorgio Armani prezantoi koleksionin e tij të ri me dyer të mbyllura, pa pjesëmarrës në këtë ngjarje të rëndësishme të modës, një vendim i marrë për të mbrojtur publikun kundër infeksionit të koronavirusit.

Të njëjtin vendim mori edhe stilistja tjetër e njohur, Laura Biagiotti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Menu Title