.
×

Ismet Beqiri: Xhavit Ahmeti ishte një intelektual me vlera të veçantaNë 22 vjetorin e vdekjes së Prof. Xhavit Ahmetit, kryesia e LDK-së, familjarë, kryetarë të degëve dhe miq kanë bërë homazhe te varri i tij., shkruan Botapress.

Ismet Beqiri nga LDK ka shkruar një status në rrjetin social Facebook, ku tha se Xhavit Ahmeti ka qenë Intelektuali dhe njëriu me vlera të veçanta, shkruan Botapress.

Ky është postimi i plotë

Të dashur qytetarë të Kosovês sot përkujtuam në përvjetorin e shkuarjes në amshim Profesorin Xhavit Ahmeti. Intelektual,njeri me vlera të veçanta këshilltar e bashkëpunëtor i ngusht I Presidentit Historik Ibrahim Rugova. I përjetshëm kujtimi për profesorin.