Lidhu me

A+ A A-
BOTA PRESS

BOTA PRESS

BOTAPRESS

Është gjetur i varur me litar një person në parkun e Gërmisë në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar për Kosovapress Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 17:50 tek parku i Germisë në Prishtinë, është raportuar se është gjetur një person pa shenja jete. Viktima ishte gjetur me litar dhe është i gjinisë bashkullore rreth 35-40 vjeçar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani.

Sipas tij, policia është duke vazhduar hetimet për këtë rast.

“Të gjitha njestite përkatëse policore menjëherë I janë përgjigjur vendit të ngjarjes dhe kanë ndërmarrë gjitha veprimet e nevojshme policore për të hetuar rastin”, tha Kelani.

 

Gjendet i varur një person në Gërmi

Saturday, 28 June 2014 18:36 Published in Njoftime / Perkujtime

Është gjetur i varur me litar një person në parkun e Gërmisë në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar për Kosovapress Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 17:50 tek parku i Germisë në Prishtinë, është raportuar se është gjetur një person pa shenja jete. Viktima ishte gjetur me litar dhe është i gjinisë bashkullore rreth 35-40 vjeçar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani.

Sipas tij, policia është duke vazhduar hetimet për këtë rast.

“Të gjitha njestite përkatëse policore menjëherë I janë përgjigjur vendit të ngjarjes dhe kanë ndërmarrë gjitha veprimet e nevojshme policore për të hetuar rastin”, tha Kelani.

Kosova nuk duhet të llogaris në talentin shqiptar të Zvicrës, Adnan Januzajn.

19 vjeçari me prejardhje nga Istogu, përsëri ka konfirmuar dëshirën për të luajtur për kombëtaren e Belgjikës.

Anësori i Manchester Unitedit, duke folur për mediat belge, ka thënë se gjatë gjithë karrierës së tij do të mbetet pjesë e belgëve.

“Unë sigurisht se jam shumë i lumtur që jam këtu, mund t’i pyesni edhe djelmoshat e tjerë. Unë jam gati të luajë në gjithë karrierën time për Belgjikën”, ka thënë Januzaj.

Ai ka folur edhe për debutimin e tij me kombëtaren e Belgjikës në përballje me Korenë e Jugut. Januzaj tha se “është i kënaqur me paraqitjen e treguar kundër Koresë së Jugut”.

Opinione

Vendimi I Gjykatës Kushtetuese grotesk, s'ka dyshim!

Vendimi I Gjykatës Kushtetuese grotesk, s'ka dyshim!

  Shkruan  Driton Tali Vendimi i fundit Gjykatës Kushtet... Read more

83 deputetë të Kuvendit të Kosovës, shkarkojeni Enver Hasanin!

83 deputetë të Kuvendit të Kosovës, shkarkojeni Enver Hasanin!

Shkruan Bajrush Morina   Një teatër politik është themeluar në Republikën e Ko... Read more

Shpërfillja e diasporës

Shpërfillja e diasporës

Haki N.Bunjaku Diaspora jonë e shpërndarë gjithandej Evropës deri në Kontinenti... Read more

Ndalohet marrja dhe shpërndarja në media, portale, pa autorizim paraprak nga BotaPress. Përdorimi i materialeve pa lejen e BotaPress është shkelje e te drejtave autoriale sipas ligjit ne fuqi mbi mbrojtjen e të drejtave autoriale.