[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Identifikohen udhëtarët që ishin së bashku me të infektuarën me koronavirus në Maqedoninë e VeriutRasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar. Bëhet fjalë për paciente të lindur në Shkup në vitin 1970, e cila ka qenë në Itali për një kohë.Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se të gjithë pasagjerët që udhëtonin me gruan e infektuar me koronavirus janë identifikuar dhe testuar.

Kushdo që ka pasur kontakte me këtë grua do të mbetet në shtëpi deri sa të përfundojnë tesimet dhe të jepen rezultatet. Ata do të qëndrojnë në izolim për 14 ditë.

Pasagjerët që udhëtonin me të ishin nga Shkupi dhe Strumica, dhe në furgon ishin 9 persona./portalb.mk/

Menu Title