[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Humbja e gazetarit e ish-deputetit, kryeministri ngushëllon familjen 

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit, gazetarit, poetit e kritikut letrat, Ramadan Musliu.

Hoti përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se është thellësisht i tronditur nga lajmi për vdekjen e Musliut.

“Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes në amshim të poetit, kritikut letrar e publicistit tonë Ramadan Musliu. Përveç veprimtarisë krijuese e studimore, Ramadan Musliu dha ndihmesë të dallueshme edhe në fushën e informimit dhe të politikës, një herë si deputet i Kuvendit të Kosovës, e pastaj si këshilltar i ministrit të Kulturës. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe lexuesve të tij të shumtë”, tha kryeministri.

Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes në amshim të poetit, kritikut letrar e publicistit tonë Ramadan…

Publiée par Avdullah Hoti sur Jeudi 22 octobre 2020

Menu Title