[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hoti shkon te varri i Presidentit Rugova në ditën e parë të punës si KryeministërKryeministri Avdullah Hoti pas marrjes zyrtare të detyrës së të parit të qeverisë së re ka bërë homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova.

Hoti së bashku me kabinetin të tij kanë vënë kurora lulesh tek varri i Presidentit Rugova. Avdullah Hoti dje u votua Kryeministër me 61 vota për në Kuvendin e Kosovës, me 24 vota kundër dhe 1 abstenim.

Hotit sot nuk iu dorëzua zyrtarisht detyra nga ish-kryeministri Kurti, pasi ky i fundit nuk pranoi që të bëjë pranim-dorëzimin me ceremoni.

Menu Title