[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hoti rikthen pamjet e marrëveshjes së Washingtonit: Me LDK-në Kosova thellon bashkëpunimin me ShBA’në 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka postuar në faqen e tij në Facebook një video në Shtëpinë e Bardhë gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekononike Kosovë-Serbi.

Hoti ka shkruar se me LDK’në, Kosova do të thellojë bashkëpunimin me ShBA’në, raporton Gazeta Botapress.

“Me LDK-në, Republika e Kosovës thellon bashkëpunimin dhe kultivon miqësinë e përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se Kosova dhe Serbia më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë kanë nënshkruar një marrëveshje për normalizim ekonomik, transmeton Botapress.info

V I D E O

Menu Title