[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hoti: Kemi porsitur 1.8 milion vaksina, ja faktet! Ne punojmë pa zhurmë, vazhdojmë qeverisjen! 

Botapress, 17 janar – Kryeministri në deytrë Avdullah Hoti ka dhënë lajmin më të mirë në kohë pandemie. Hoti përmes një postimi në Facebook kam bërë të ditur për opinionin se Qeveria e Kosovës ka porositur mbi 1.8 milion doza, jo vaksina ruse por të sigurta. Ai ka përcvjellë këtë informatë me një grafikon nga “Evropa e Lirë” ka shkruar Hoti përcjellë Botapress.
Shifra dhe fakte:
■ Kemi porositur sasinë më të madhe të vaksinave prej 1.85 mil doza, jo vaksina ruse, por të sigurta (grafiku nga “Evropa e Lirë”).
■ Kemi siguruar 40 mil euro për vaksina që vijnë në shkurt.
■ Kemi përgatitur Strategjinë e Imunizimit, me prioritetet për vaksinim, duke nisur nga stafi shëndetësorë, të sëmurët kronik, dhe mandej nga moshat më të vjetra.
Vetëm me punë, pa zhurmë, vazhdojmë qeverisjen.

Menu Title