[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hashim Thaçi u adresohet qytetarëve pas aktakuzës nga Gjykata Speciale (Video)Botapress 29 Qershor – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për herë të parë u adresohet qytetarëve pas aktakuzës së ngritur nga ana e Gjykatës Speciale.Në vazhdim ndiqeni adresimin e tij:

Ndryshe, aktakuza ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit ishte ngritur ditë më parë, teksa i pari i vendit po udhëtonte drejt Washingtonit, ku pritej të takohej me presidentin serb, Aleksander Vucic.

Thaci dhe Veseli akuzohen për vrasjen e rreth 100 civilëve si dhe për vrasjen e kundërshtarëve politik.

Adresimi i presidentit Thaçi

Publiée par Hashim Thaçi sur Lundi 29 juin 2020

Menu Title