[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj: Thaçi dhe Veseli e kanë dobësu KosovënKryeministri i vendi Ramush Haradinaj ka folur për marrëdhëniet mes tij dhe kryetarit të vendit Kadri Veseli .Haradinaj ka theksuar se Veseli e Thaçi e kanë qasjen shumë të gabuar ,ato e kanë dobësuar Kosovën saqë Serbia sot nxjerrë kushte me ardhë në tavolinë .

Kreu i qeverisë tha se Kosovën e kanë pru në këtë gjendje ata që kanë udhëhequr deri sot ndërsa bëri me dije se kanë ardhë logjika të reja dhe nuk pranojnë që Serbia me të nxjerrë kushte të reja.

Ai  u shpreh kategorikisht kundër heqjen së takes duke cekur se nuk pranon kushte nga një vend që nuk e ka njohur shtetin e tij raporton Gazeta Blic.

Menu Title