[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj takon emisarin norvegjez për rajonin: Dialogu të vazhdojë pa kushte, në kufijtë aktualKryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar sot me të dërguarin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arne Sanees Bjornstad.

Kreu i AAK’së ka thënë se në këtë takim ka theksuar rëndësinë e vazhdimit të dialogut me Serbinë, ndërkohë ka përsëritur se negociatat duhet të vazhdojnë pa kushte dhe në kufijtë aktual.

Ndërkohë Haradinaj pritet që sot të takohet edhe me Përfaqësuesin e Presidentit të SHBA’së për dailogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i cili aktualisht është duke qëndruar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë.

 

Diskutim i hapur dhe shumë miqësor me përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor Arne Sannes Bjørnstad nga Ministria…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mercredi 9 octobre 2019

Menu Title