[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj shkon në Gllogjan për pjekjen dhe distilimin e rakisë së shtëpisëKryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka shkruar gjatë ditës së sotme ka vizituar vendlindjen e tij, Gllogjan, ku mori pjesë në ceremoninë e pjekjes dhe distilimit të rakisë së shtëpisë.

Më poshtë mund ta gjeni postimin e Haradinajt:

“Në Gllogjan në ceremoninë e pjekjes dhe distilimit të rakisë së shtëpisë, sipas traditave të vjetra shqiptare, me mjeshtrin bacën Shaban dhe nipin e tij, i cili me krenari mban emrin e dëshmorit të lirisë, Sadri Lokaj”, shkruan Haradinaj.

Menu Title