[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj-Hahnit: Kemi shpresuar se vjen me lajm të mirë për vizatBotapress, 3 Dhjetor-Ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe Komisionerit për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn.

Me këtë rast, Haradinaj i ka thënë Hahnit se kanë pritur një lajm të mirë për vizat.

Takimi mes kryeminsitri dhe Hahn është duke u zhvilluar me dyer të mbylluar, raporton lajmi.net.

Sic u raportua në këtë takim pritet që të diskutohet për taksën prej 100 për qind që Qeveria e Kosovës ka vendosur për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina, si dhe për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Pas këtij takimi, komisioner Hahn do të takohet edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe Kryeparlamentarin Kadri Veselin.

Menu Title