[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hakmarrje e ulët nga Albin Kurti: Shkarkon personin që ktheu në punë Bedri Istrefin e Njazi ThaçinMinistrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari e ka shkarkuar kryesuesin e Inspektoratit të Punës, Valon Lecin. Kështu kanë bërë të ditur burime të sigurta të gazetës inFokus.

Ky vendim ka ardhur menjëherë pasi, Inspektorati i punës i ka shpallur të paligjshme, shkarkimin e drejtorit ekzekutiv të Korporatës Energjetikë të Kosovës, Njazi Thaçin dhe drejtorin e Telekomit, Bedri Istrefin.

Prej kur ka ardhë në pushtet qeveria e re, janë bërë më shumë se 4 mijë ankesa nga të shkarkuarit në Inspektoratin e Punës.

Menu Title