.
×

Haki Abazi dikur thoshte: Vetëvendosje është e njëjtë me PDK-nëBotapress, 22 Mars – E ka vlerësuar me fjalët më të ulta. E ka përshkruar si një parti me mentalitet të njëjtë të PDK-së, pra është fragmentuese, përjashtuese dhe shumë shpesh nuk lejon debat të gjallë.

Kështu është shprehur dikur në një debat televizv me Fidan Jupollin, Haki Abazi ish-drejtues i Fondacionit Rokfeller, e sot Zv,kryeministër i Qeverisë Kurti.

Se cka ka thënë atëherë Haki Abazi, dëgjojeni vetë:

Ndëgjojeni Haki Abazin, si e krahason lëvizjen VV-je me PDK-në! Sot, Haki Abazi është zv. Kryeministër i Albin Kurtit😊Dëgjim të këndshëm!#Shpërndajeni…

Publiée par LDK per Kosoven sur Dimanche 22 mars 2020