[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gruaja e Kryeministrit Haradinaj, kritikon ashpër ministrin Pal Lekaj dhe zëvendësin e tij 

Anita Muçaj, bashkëshorte e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka adresuar sot kritika ndaj ministrave të burrit të saj.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ajo u ka dhënë vërejtje ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, dhe zëvendëministrit të këtij dikasteri, Rexhep Kadriu, të dy anëtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që udhëhiqet nga Haradinaj.

 

“Pergjate rruges magjistrale Prishtine- Ferizaj ose e njejta Prishtine – Kaçanik tek keni udhetuar per te mbikqyrur punimet a mos rastesisht i keni pare ca qene te ngordhur ne perafersisht cdo 100 metra??? A ua kane vrare syrin???”, ka shkruar Anita Muçaj në rrjetin social.

 

“Kompetence e kujt eshte mirembajtja e rrugeve magjistrale edhe e autostradave??? Ka ndoshta nje jave qe ata qene i shoh cdo dite aty, te enjtur qe kundermojne ne temperatura te ndryshme, madje ne oret e nates edhe mund te rrezikojne jete te dikujt qe nget automjet ne ate kohe”, ka shtuar ajo.

 

“Nuk e di kush e si por di te parashtroj pyetje: a duhet ata qene te asgjesohen vetvetiu nga natyra apo duhet dikush te kujdeset per kete çeshtje???”, ka pyetur bashkëshortja e Kryeministrit.

 

Menu Title