[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

 Gjinden armë në Bujanoc, mediat serbe thonë se janë të UÇPMB-sëSasi e madhe e armëve janë gjetur dje në Bujanoc. Në njoftimin e mediave serbe thuhet se armët dhe municioni janë gjetur nga një inspektim që ka ndodhur dy ditë më parë.Sipas Kurir, armët janë të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit.

Në mesin e armëve thuhet se ka patur edhe mortajë të modelit “Osa”, një minë anti-tank, një thes me nitroglicerinë, tre kuti municioni dhe një pajisje gjurmimi.

Ushtria serbe thuhet se ka siguruar vendin dhe nuk përbën asnjë rrezik për sigurinë.

Menu Title