.
×

Gjermania shokon Shkodran MustafinMbrojtësi i Arsenal, Shkodran Mustafi, nuk do të jetë pjesë e Gjermanisë në Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Përzgjedhësi i Panzerëve Joachim Low ka ftuar disa mbrojtës të rinj, por jo edhe atë të Topçinjve, që nuk ka kaluar edicionin më të mirë në Emirates Stadium.
Për më tepër, mungesa e Mustafit bëhet edhe më jobefasuese kur dihet se ai pati munguar edhe në mqësoret ndaj Francës dhe Anglisë.

Portierë: Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Manuel Neuer (Bayern Munich), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Paris Saint-Germain)

Mbrojtës: Jerome Boateng, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Niklas Sule (Bayern Munich) Antonio Rudiger (Chelsea), Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), Jonas Hector (Cologne), Marvin Plattenhardt (Hertha Berlin), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen)

Mesfushorë/Sulmues: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Paris Saint-Germain), Mario Gomez (VfB Stuttgart), Ilkay Gundogan, Leroy Sane (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Thomas Muller, Sebastian Rudy (Bayern Munich), Mesut Ozil (Arsenal), Nils Petersen (Freiburg), Marco Reus (Borussia Dortmund), Timo Wener (RB Leipzig)