[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

 Gjendje e rënduar: 20 të prekur me COVID-19 janë në respirator, 390 janë në oksigjenoterapiGjithsej 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK).Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus.

Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390 janë në oksigjenoterapi.

Menu Title