[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gani Geci: Ja çka thashë në Kongresin amerikan kur vizitova SHBA-në më 2003 

Botapress, 28 Mars – Amerika ka qenë, është dhe do të mbetet simbol i lirisë e demokracisë për shqiptarët në përgjithësi dhe për shqiptarët e Kosovës në vecanti, shkruan Botapress.
Edhe këto ditë kur u fol për një dokument sekret për ndarje të Kosovës, doli njeriu më i besueshëm i administratës së Presidentit Trump i cili tha: Nuk ka plan për ndarje të Kosovës dhe nuk e përkrah askush një projekt të tillë.
Për rolin e Amerikës ka shkruar edhe Gani Geci ish-deputet i Kuvendit të Kosovës. Geci në një postim në Facebook ka shkruar për një vizitë që i ka bërë Amerikës më vitinm 2003 ku ka takuar kongresmenë amerikanë:
Ja postimi i Gani Gecit në Facebook:

Në vitin 2003 vizitova SHBA-në, me ftesën e kongresmenit Eliot Engel për t’i treguar kongresit amerikan për hajnat dhe shpiunët LPK-së alias e UDB-së që iu kanë bashkangjit UÇK-së dhe i kanë vra njerëzit më të mirë të LDK-së.
Kur i kam luftua unë kta kumunistat e LPK-së ju Ushtria e sahanave keni luajtur me hi dhe disa nga baballaret e juaj kan qenë në SHIK  ka shkruar Geci ne Facebook.

Menu Title