[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

FMN ia jep 52 milionë euro shtetin të KosovësMinistri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka bërë të ditur se Fondi Monetar Ndërkombëtar ka miratuar kërkesën për dhënien e 52 milionë eurove për Kosovën.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Bislimi ka thënë se e vlerson lartë këtë financim nga FMN, në këtë kohë të rëndë nëpër të cilën po kalon Kosova.

Menu Title