[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fluks në Morinë, mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavëBotapress 29 Qershor – Mijëra kosovarë janë drejtuar drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën.

Nga mëngjesi deri në orën 09:00 kanë kaluar mbi 7 mijë shtetas kosovarë.

Numri i madh i kosovarëve që vijnë drejt Shqipërisë ka krijuar fluks në Morinë.

Policia kufitare po punon me proceduara të përshpejtuara duke lehtësuar qarkullimin dhe shmangur vonesat në kufi.

Menu Title