.
×

Flamuri i Kosovës në faqen e Frankofonisë 

Botapress 12 Tetor-Behgjet PacolliFlamuri i KosovesFaqja zyrtare e Frankofonisë i ka dëshiruar mirëseardhje Kosovës duke vendosur flamurin e saj.Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.“Kënaqësi e madhe që të kontribuosh dhe përjetosh për faktorizimin e Republikës tonë”, ka shkruar Pacolli në profilin e tij në Facebook.

“Faqja zyrtare e Organizatës së Frankofonisë, si organizatë e fuqishme politike botërore i dëshiron mirëseardhje Kosovës duke e vendosur flamurin tonë në një pozicion tepër dinjitoz./bp/