[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Flamur Prishtina nga Nju Jorku ka një porosi për liderët: Mos u prishni me Amerikën!Biznesmeni e veprimtari i njohur shqiptar Flamur Prishtina i cili tash e sa vjet jeton dhe vepron në Nju Jork të SHBA-ve, me rastin e 11 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës së pari uron gjithë shqiptarët ku do që jetojnë e veprojnë, në Kosovë, në Shqipëri, në trojet etnike dhe në diasporë dhe së dyti ka një porosi të madhe për liderët e Kosovës;Mos u prishni me Amerikën. transmeton Botapress. Flamuri me shqetësim po përcjellë zhvillimet politike në Republikën e Kosovës e në veçanti shpreh brendën e tij për tendencën e përkeqësimit të marrëdhenieve me SHBA-të. “Anulimi i viztës së gjeneralit amerikina Ori në Kosovë dhe dy letrat e fundit të presidentit Trump dërguar lidershipit të Kosovës duhet të merren parasysh seriozisht nga lidershopi kosovar” ka deklaurar Flamur Prishtina për Botapress.

Menu Title