[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fillon seanca ndaj Nasim Haradinajt në HagëBotapress 18 Dhjetor – Ka filluar seanca ndaj nënrkyetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj në Dhomat e Specializuara në Hagë. Më 25 shtator, Gucati dhe Haradinaj u arrestuan si të dyshuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, me mbështetjen e EULEX-it dhe policisë së Kosovës dhe u transferuan në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Paraqitja e parë e Haradinaj si i dyshuar u mbajt më 29 shtator dhe paraqitja e parë e Gucati si i dyshuar u mbajt më 1 tetor, ndërsa pas konfirmimit të aktakuzës tash fillon faza e procedurës paraprake të çështjes së tyre, duke nisur me paraqitjet e tyre të para.

Menu Title