[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Feja dhe politika: Përplasje në mes të Ismailit dhe Kelmendit 

Debat i nxehtë është zhvilluar në mes të Besa Ismailit të PDK’së dhe Gëzim Kelmendit të Fjalës. Të dy janë përplasur lidhur me PDK’në, parti e cila sipas Kelmendit ka përkeqësuar jetën e qytetarëve të Kosovës.

Me këtë nuk është pajtuar Ismaili, e cila tha se PDK është shtetndërtuese.Kelmendi ndërkohë pranoi se ka pasur ftesa nga partitë e mëdha për të garuar për deputetë si pjesë e listës së tyre.

Ky i fundit ka përmendur edhe kandidatin për kryeministër të PDK’së i cili sipas tij, ka promovuar islamin politik.

Në studio po diskutohet për islamin politik në Kosovës, transmeton Botapress.info

 

Menu Title