.
×

Fadil Kajtazi: Ramush Haradinaj i mjerë para Branabiq 

Njohësi i çështjeve të sigurisë Fadil Kajtazi në një postim të tij në Facebook ka hedhur kritika ndaj veprimit të kryeninisyrit Haradinaj përballë kryeministres serbe në Samitin e djeshëm në Londër. Kajtazi e ka quajtur “të mjerë” Haradinajn përballë kryeministres Brnabiq, transmeton Botapress.

Ja postimi i Fadil Kajtazit në Facebook.

Ne Samitin e djeshem te vendeve te Ballkanit Perendimor qe u mbajt ne Londer, kryeministri(ja) e Serbise Branabiq shfrytezoj rastin qe te bej propagande ne dem te Kosoves me rastin e arrestimit te pese serbve te cilet u derguan ne gjykate per konsumimin e vepres penale te cenimit te rendit kushtetues te Republikes se Kosoves. Sikur kryeministri i Kosoves Ramush Haredinaj te mos kishte kompleksin (bishtin me dere) se e acaron Listen Serbska e cila po e mbane qeverine e tij, ai ndaj kesaj propagande duhejnte reagonte qete, duke i kujtuar Branabiq se Policia e Kosoves ka arrestuar disa qytetare te Kosoves nen dyshimin e konsumimin e vepres penale dhe ata jane derguar para gjykates, dhe se Policia e Kosoves nuk vret foshnje, femije, gra dhe pleq sikurse policia dhe ushtria e Serbise, nuk dhunon gra, nuk ju ve zjarrin dhe nuk i plaqkite shtepite e serbve. Kryeministri i Kosoves e kishte rastin e arte ne dore qe t’i bente me dije Serbise se edhe me kushtin e nderprerjes se bisedimeve me Serbine ne Republiken e Kosoves do te fuksionoje rendi dhe ligji, dhe se Kosoves nuk i ngelet merak te bisedoj me pervaqesuesit politik te shtetit serb te cilet jane pjese e hartimit dhe realizimit te politikave gjenocidale kunder popujve jo serb te Ballkanit.