[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Eskalon keq aktori kosovar ndaj ambasadorit Gashi, ia shanë nënën dhe e quan “gjo e gjallë”Aktori kosovar Agan Asllani, me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, e ka ofenduar rëndë ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashin, duke ia sharë nënën si dhe e quan “gjo e gjallë”.

Këtë reagim aktori e ka bërë pasi ambasadori Gashi ka shpërndarë karikatura të Pejgamberit Muhamed në profilin e tij në Twitter.

Aktori për ambasadorin thotë se “as nëna e tij nuk e don”.

Postimi i tij i plotë:

Postimi i Qëndrim Gashit për Pejgamberin Muhamed ka ngjallë shumë reagime në rrjet, ndërsa pas postimit nuk është prononcuar akoma Gashi.

 

Menu Title