[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Erget Cenolli: Ky popull ka brenda vetes forca, që nuk njohin kufijErget Canolli ka shkruar në llogarin e tij në Facebook në lidhje me librin e Jusuf Buxhovit Shënime të Gjon Nikollë Kazazit, duke e komentuar se ky liber ia vlen të lexohet dhe të kuptohet sesi ta përballoni edhe virusin e ri, shkruan Botapress.info

Ky është edhe shkrimi i plotë nga Erget Canolli pa ndërhyrje nga ana e Gazetes:

Tek libri i Jusuf Buxhovit, “Shënime të Gjon Nikollë Kazazit”, tregohet se si shqiptarët në Gjakovë, izoluan dhe luftuan, pa shumë dëme, virusin e murtajës, hedhur nga turqit, për të shfarosur këtë popull luftëtar.

Ky popull ka brenda vetes forca, që nuk njohin kufij, nëse çlirohen në një moment të caktuar.

Lexojeni dhe do të mësoni sesi ta përballoni edhe virusin e ri.

Menu Title