[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Erdhi në vendlindje për pushime, mjeku kosovar rezulton pozitiv pasi u kthye në GjermaniPas qëndrimit në Kosovës, mjeku Ilir Arifi ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në Gjermani. Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ka simptoma serioze si pasojë e infektimit me Coronavirus.

“Duke pasur për qellim senzibilizimin e masës për seriozitetin e sëmundjes COVID-19, ju njoftoj se në dy testime të realizuara në Gjermani, pas kthimit nga Kosova kam rezultuar SARS-Cov-02 pozitiv dhe poashtu kam simptoma serioze”.

“Ata që e kanë kaluar dhe poashtu ata qe janë duke u përballur me këtë virus e dijnë seriozitetin e tij. Ju lutem bëni kujdes të shtuar”.

Te nderuar Miq, duke pasur për qellim senzibilizimin e masës për seriozitetin e semundjes Covid 19, ju njoftoj se në…

Publiée par Ilir Arifi sur Jeudi 13 août 2020

Menu Title