[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ekskluzive: Këta janë emrat e 47 kandidatëve për deputetë të cilëve i’u ndalua kandidimi nga KGJK-jaBotapress 22 Janar- Këshilli Gjyqësor i Kosovës u ka ndaluar garimin në zgjedhjet e 14 shkurtit, 47 kandidatëve për deputet, të cilët janë të dënuar në tre vitet e fundit.Gazeta ka siguruar listën e plotë të 47 kandidatëve të cilët nuk i’u lejua kandidimi në këto zgjedhje.Më poshtë i’u sjellim listën e plotë:

 1. GZIM JAHIROVIQ
 2. MUHAMETALI MERGJOLLAR
 3. JASHAR ÇUKIQ
 4. RAMË MUÇA
 5. AMIR DEMIROVIQ
 6. LATIF BYTYQI
 7. MILAN ARITONOVIC
 8. BEDRIJA EJUPAGIC
 9. ELDIN ETEMI
 10. DJENAN ALJILI
 11. ADNAN DEMIRI
 12. BAJRAM FAZLJI
 13. RASIM DEMIRI
 14. SENAD DACIC
 15. ALMIR SAITI
 16. IDRIZ MURTEZI
 17. DEMLUSH GUNGA
 18. ALBIN KURTI
 19. ALBULENA HAXHIU
 20. LIBURN ALIU
 21. BAJRAM MAVRIQI
 22. LABINOTË DEMI MURTEZI
 23. QAZIM RRAHMANI
 24. FLORIM BAJRAMI
 25. FADIL PODRIMJA
 26. AGON ASLLANI
 27. VELI HALILI
 28. HASAN DOGANI
 29. SHEMSEDIN DRESHAJ
 30. GANI DRESHAJ
 31. SHQIPE KASTRATI
 32. RRAHIM AJETI
 33. ARGJENT TASHOLLI
 34. XHAVIT UKA
 35. VESEL KRASNIQI
 36. BESNIK BERISHA
 37. FILLORETA BYTYQI
 38. VALENTINA ALIJAJ
 39. XHAFER BERISHA
 40. AZIZ THAÇI
 41. MUSA FETAHAJ
 42. HASIME DAKA
 43. FATMIR GËRDELLAJ
 44. VEHBI AVDULLAHAJ
 45. ENDRIT SHALA
 46. ARDIAN NOKAJ
 47. AVNI JANUZAJ. Gjatë ditës së sotme në mbeldhjen e KQZ-së nuk u certifikua lista e kandidatëve për deputetë të LVV-së, Nisma-s dhe AAK-së, transmeton Botapress.info
Menu Title