.
×

Edi Rama dhe presidentja kroate ndajnë gëzimin për fitoren e Kroacisë (Foto) 

Presidentja e Kroacisë ka qenë shumë e hapur në përkrahjen drejtuar kombëtares së Kroacisë në Botërorin 2018.

Madje ajo s’ka hezituar në shumë raste të shkonte në zhveshtore dhe të përshëndetej nga afër me lojtarët dhe gjithë ekipin, transmeton Indeksonline.

 

Por ajo sonte ka qenë larg Rusisë, pra në Londër në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Evropës. Por përsëri ajo i ka uruar ata. Është pikërisht kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili është parë shumë i afërt me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitarovic pas përfundimit të ndeshjes, ku Kroacia doli fituese për t’u përballur me Francën në finale e madhe të dielën.