.
×

Edhe asambleistja e AKR-së Besarta Kallaba e lëshon Kosovën (Foto)Valës së ikjeve të kosovarëve drejt vendeve përendimore i është bashkuar edhe Besarta Kallaba, asamblistja e AKR-së në Kamenicë.

Lajmin se asamblistja Besarta Kallaba, nuk është më pjesë e asamblesë së KK të Kamenicës, e ka konfirmuar për Indeksonline, edhe nënkryetari i Komunës së Kamenicës, njeherësh kryetar i degës së AKR-së në Kamenicë, Fatmir Matoshi.

“Po Kallaba tashmë është ish asmbliste dhe ka ikur nga Kosova për shkaqe personale”, ka thënë Matoshi.
Ndërkaq, Indeksonline merr vesh nga burime të afërta me Kallabën, se kjo e fundit e ka lënë Kosovën dhe ndodhet në Hungari.

Besarta Kallaba-majtas