.
×

E pabesueshme: Kjo ekspozitë artistike s’u lejua as në Danimarkë! (+18)Një ekspozitë artistike fermash nudo që synonte të promovonte besimin te trupi është shpallur “e papërshtatshme” nga policia dhe është mbyllur.

Ekspozeja e re e fotografes daneze Mathilde Grafström ‘Female Beauty’ po pritej të hapej në shehsin Nytorv në Kopenhagen dhe në të shfaqeshin gra të zhveshura në natyrë.

Por ja që policia i ka konsideruar të “turpshme” dhe “fyese” dhe nuk i ka lejuar.

Autorja ka reaguar për agjencinë daneze të lajmeve TV 2 duke e cilësuar ktë akt si një “shtypje totale ndaj artit tim”.

ekspoz

rks2222
eks2