[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

E gjithë Kosova LDK, e gjithë Kosova me Kryeminstrën Vjosa OsmaniNë Kryqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë. Në sheshin e dy shqiptarëve ma t’mdhënjë të historisë kombëtare.Në sheshin “Skenderbeu” dhe “Ibrahim Rugova”, shperthenë vrullshëm dhe furishëm, si uragan, LD e Kosovës, LDK-ja e Ibrahim Rugoves dhe Vjosa Kryeministre e Kosovës.

LDK-ja, hap fushatën zgjedhore të zgjedhjeve t’parakohshme parlamentare, hapë shpresën dhe bindjën në fitorën e madhe të 6 tetorit për Vjosën Kryemnistre, për LDK-në dhe Kosovën.

Si n’kohën e motit të madh, në kohën e Presdientit historik Rugova n’krye të Levizjës Nacionale t’shqiptarëv të Kosovës për Liri & Pavarësi të par 30 viteve, të asj LDK-je që mblodhi rreth vetës qarqet elieteske të dijes dhe trurit nacional n’sherbim të kauzës nacionale për liri & t’drejta kombëtare.

LDK-ja, sot ishte e t’njëjtit mobilzim, e t’njëjtës gadishmeri dhe besim në vete, qytearët e Kosovës dhe t’ardhmën e vendit.

Atmosferë impozante & festive që ofrojnë qytetarët e Prishtinës dhe mbarë Kosovës, me besë dhe shpresë, për ditën e madhe, për ditën e ngadhnjimit qytetarë dhe të qytetarisë Kosovare mbi të keqën dhe mashtrimin nder vite…!

LDK-ja dhe permes saj, qytetarët e Prishtinës dhe t’Kosoves, sonte dëshmuan & faktuan, me praninë dhe entuziazmin, për fitorën e madh dhe t’sigurtë të LDK-së dhe Vjosa Osmanit si Kryeministre e Kosovës, per hjekjën e prangave proceseve integruese, zhvillimore dhe antarsimit në BE, në NATO dhe në ruajtjën e miqësisië permanente me SHBA-të.

Fjla e Kryetarit të LDK-së, akademik Isa Mustafa, u mirëpritë me entuziazëm dhe ovacione, u pritë si një lider i besueshëm, meritor dhe burrështetas i vertetë.

Ay foli për rrugëtimin e LDK-së deri n’këtë ditë të madhe, për sfidat dhe besimin e pathyeshëm se ditë të mira po vijnë për LDK-në dhe Kosovën me fitorën e LDK-së dhe të vjosa Osmanit, Kryeministre.

Fjala e Kryeministrës n’ardhje, Vjosa Osmani !

Përshendeti dhe falenderoj për pjesmarrje dhe mbeshtetje LDK-në dhe qytetarët e Kosovës anëkënd, të cilët ajo nuk i zhgenjeu kurr, as me besimin e dhënë dhe as me veprimet e saja n’jetën publike, akademike & poltike.

Vjosa Kryeministre, një iluminste e spikatur, rilindase e profilit të shquar, burrneshë dhe fisnike e pashoqe…!

Edhe sonte, si edhe herave tjera : brilante, zë i fuqishëm & spikatur i qytetarisë Kosovare !

Zëri i saj kumbues dhe plotë jehonë, mbushi sheshet ; “Skenderbeu” e “Ibrahim Rugova”, ngrohi zemrat e qytetarëve të Prishtinës dhe Kosovës me një paraqitje ekskluzive, bindëse dhe shpresëdhënëse.

Ajo konfirmoj edhe njëherë se ndan fatin, brengat dhe hallet qytearëv pa dallim ; të të rinjëve dhe të rejave, burrave dhe grave, të moshuarve dhe të sëmuarve…!Ajo premtoj se rina, familja dhe shendeti i tyre, do jenë n’krye të axhendës qeverisëse të LDK-së dhe të asj si Kryemnistre,

Shkapja e shtetit, sundimi i ligjit dhe zhvillimi ekonomik, zuri një pjesë të fjalës së Kryemnistres, Vjosa Osmani.

Ajo premtoj se me 6 tetor, do të marr fund qeverisja abuzive, e skandaleve, e keqperdorimit të paras publike dhe e izolimit nderkombëtar nga pararëndësit n’shtet-kapje.

Republika e Kosovës projekt i përhershëm nacional i shqiptarëve të Kosovës, me çrast, mirënjohja, respekti dhe falenderimi, takon ideatorit dhe themeluesit të shtetit të Kosovës, presidentit historik I.Rugova.

Perkulja para vepres së Familjës Jashari për sakrificën sublime, është i perditshëm dhe i përhershëm, dhe gjithë meritorëve tjerë që luftuan dhe sakrifikuan për lirinë që gëzojmë.

Shtepinë (shtetin) e bëmë me miqë dhe do ta mbajmë me miqë dhe asesi ndryshe, pra shtu siq thoshte presidenti historik, Dr.Ibrahim Rugova.

Kosovën, tha tutje Kryeminstrja e Kosovës, zonja e hekurt Vjosa Osmani, do t’a bëjmë vend të jetueshëm, vend të qytetarëve të barabartë para Ligjit, vend të mundësive të barabarta dhe vend me t’cilin do krenohemi të gjithë pa dallim, bindje poltike, përkatësie partiake, etnie dhe regjioni & religjioni.

Kosova ka një rini të mrekuellueshme që shkelqejnë në ë gjitha sferat e jetës gjithandej, sikurse që po na bëjnë krenarë vajza e djemë në arenen nderkombëtare në fushën e sportit, të cilët po ngrisin lartë flamurin e Kosovës, flamurin e shtetit të Kosovës si ngadhnjyes dhe fitimtarë, para shteteve shumë më të mëdha, duke permend edhe kombëtarën e Kosovës në futboll e cila po shkelqen n’fushen e gjelbërt me rezultate spektakulare.

Kosova vend i mundësive dhe rinia e saj e shendoshë dhe e sukses’shme, garanca më e sigurt për të ardhmën e ndritur të Republikës së Kosovës, nën qeverisjën e LDK-së dhe të Vjosa Kryeministre e Republikës së Kosovës.

fati i Kosovës, me 6 tetor, është në duartë Sovranit, dhe atë vullnet dhe besim në LDK-në, nuk mund t’a ndal askush dhe kurr.

LDK-ja do qeverisë Kosovën pas 6 tetorit, fitorja e jonë është e fuqishme & sigurtë. Beso në LDK-në, beso në Vjosa Kryeministre, dhe në Kosovën.

Menu Title