[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

E dhimbshme: Futbollisti shqiptar ndërron jetë nga COVID-19Koronavirus ka marrë një tjetër jetë dje. Në Amerikë, saktësisht në New York, shqiptaro-amerikani, Andre Ljujovic, është ndarë nga jeta, për shkak të këtij virusi famëkeq.

Lajmi është raportuar nga gazeta Illyria në Amerikë, një lajm shumë i trishtuar.

Ljujovic ishte futbollist për ekipin e shkollës së tij (Futboll Amerikan, aktivizohej për Cruisaders), ndërsa më herët, në muajin tetor, sapo ishte martuar me Janet Gazivoda.

Prindërit e Ljujovic kishin emigruar herët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vetë djaloshi shqiptar, ka lindur përtej oqeanit.

 

Menu Title