[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dy persona humbin jetën nga Covid-19 gjatë 24 orëve të funditInstituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe 166 raste të reja me koronavirus.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 86 raste, komuna Gjilan 13 raste, komuna Fushë Kosovë 11 raste, komuna Podujevë 11 raste, komuna Prizren 10 raste, komuna Suharekë 8 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Gjakovë, Malishevë dhe Mitrovicë.

Numri total i rasteve pozitive me këtë sëmundje që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 17 mijë e 757, me gjithsej 661 raste të vdekjes.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 55 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.034 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.062”, thuhet në njoftimin e IKSHP’së.

Menu Title