[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Drama e COVID-19 vijon dhe në Spanjë, 849 viktima në 24 orëBilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë. Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend.

Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të viktimave pas Italisë e cila ka shënuar 11,591. Në të gjithë vendin janë regjistruar 94,417 të infektuar.

Menu Title