.
×

Digjet një shtëpi në Ratkoc të Rahovecit (Foto)Një shtëpi është përfshirë nga zjarri e komunitetit ashkali. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 15:10, në fshatin Ratkoc i Rahovecit. Pronarët e kesaj shtepie te djegur ishin pjes e migrimit ilegal qe ndodhen para disa muajve dhe ende ndodhen në mërgim.

Menjëherë në vendin e ngjarjes dolën policia dhe zjarrfiksit të cilët arriten ta shuajnë zjarrin. Nuk dihet ende per shkakun e ketij dëmi dhe sipas fotografive llogaritën dëme të mëdha materiale. /Botapress/

ghgg